VELIKA ŠTETA: Kecmanović posle BESPOŠTEDNE borbe eliminisan u osmini finala!
Miomir Kecmanović, Foto: Pedro Porru/SPP / Shutterstock Editorial / Profimedia

Propustio je veliku priliku

Objavljeno: 16:40h
Andrej Kosić

Miomir Kecmanović eliminisan je u osmini finala ATP turnira u Bukureštu.

Srbin je poražen od španskog tenisera Pedra Martineza rezultatom 2:1 (7:6, 3:6, 6:3).

Bio je ovo njihov prvi međusobni duel, a meč je trajao 162 minuta.

U prvom setu viđena je bespoštedna borba na šljaci u prestonici Rumunije.

Miomir je sjajno otvorio meč i već u prvom gemu je stigao do brejka. Čuvao je Kecmanović stečenu prednost bez problema, a potom je u sedmom gemu propustio tri vezane brejk šanse.

Pedro Martinez
Pedro Martinezfoto: Pedro Porru / SPP / imago sportfotodienst / Profimedia

Martinez je uspeo da se izvuče i osvoji ovaj gem, a onda je u narednom iskoristio prvu brejk šansu na meču i izjednačio na 4:4.

U desetom gemu Španac je propustio jednu, a u 12. gemu čak tri set lopte. Na kraju se, ipak, ušlo u taj-brejk.

Igrači su razmenili po jedan mini-brejk i bilo je veoma neizvesno sve do rezultata 5:4 za Martineza. Španac potom osvaja dva poena na Kecmanovićev servis i stiže do prvog seta.

Srpski teniser nije psihički pao posle dramatičnog gubitka seta, pa je na otvaranju drugog napravio novi brejk i poveo rezultatom 2:0.

Ipak, rival je ponovo imao odgovor, te je u petom gemu napravio ribrejk. Ovog puta Kecmanović nije dozvolio novi odlazak u taj-brejk, pošto je u osmom gemu oduzeo još jednom servis Martinezu.

U narednom je imao dosta problema da stigne do osvajanja seta. Spasao je tri vezane brejk lopte Španca, a potom iskoristio prvu set loptu da stigne do izjendačenja u setovima.

Treći set je na početku doneo izjednačenu borbu, a onda je na red stigao šesti gem. Kecmanović je servirao i nije uspeo da osvoji niti jedan poen, pa je Martinez stigao do brejka. U narednom gemu Miomir je propustio čak četiri brejk šanse.

Tu je bio i kraj njegovih šansi za pobedom, pošto je Martinez deveti gem osvojio sa nulom i tako stigao do velike pobede.

Španac će u četvrtfinalu igrati protiv Gregora Barerea.